СПЕКТАКУЛАРЕН ПРЕЧЕК ВО ТУРЦИЈА: Погледнете како Ердоган го пречека Македонскиот претседател!

Пред два дена, Македонскиот претседател на покана на претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган присусвуваше на отварањето на третиот мост преку Босфорот, „Султан Селим“, кој е најширок во светот. На средбата која подоцна ја имаа двајцата претседатели било разговарано...

МАКЕДОНИЈА СЕКОЈДНЕВНО СЕ РАЗВИВА: Рудникот „Злетово“ го рестартира производството

Рудникот за олово и цинк „Злетово“ – Пробиштип од денеска повторно ќе почне со работа. Производството  во рудникот ќе го обнови новиот концесионер, бугарската компанија „Минстрој“, која согласно договорот со македонската Влада  треба да го рестартира и рудникот „Тораница“ ...

ЧЕСТИТИКА ОД ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ: Нека Пресвета Богородица го чува нашиот народ и нашата држава и нејзината милост нека го покрие целиот христијански народ

По повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица денеска премиерот Емил Димитриев упати честитка до Архиепископ Охридски и Македонски, Господин Господин Стефан, до членовите на Синодот и до сите православни верници, лично и од име на Владата на Република Македонија. Денес,...

СЕ ЈАВИ И НАСЛЕДНИЧКАТА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ: Фросина Ременски застана во одбрана на Заев, Балистите, УЧК, Џемо Хаса, Адем Јашари и Илирида!

По срамниот потег со бодрењето на Џемо Хаса, УЧК и Адем Јашари, започна слободниот пад на Зоран Заев во дупката во која тој паѓа веќе две години. Трагедијата е во тоа што за тој да се извади, односно во...

ЃОРЃЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ЕРДОГАН: Турскиот претседател испратил покана до Ѓорѓе Иванов за средба по свеченото отварање на новиот мост!

Македонскиот претседател ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот - „Јавуз Султан Селим“ Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Република Турција, на покана од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Македонскиот претседател, како што...

ЦЕЛА БУЛУМЕНТА КОРИСНИ ИДИОТИ ВО ОДБРАНА НА ZAEVI: Уште Катица фалеше да скокне да го брани, ама она не знаела што да пише…

Сеуште реалноста за сериозноста на ситуацијата во која западна Zoran Zaevi се нема спуштено во неговата свест, па на секој начин се обидува да се оправда за тоа што вчера заедно со „Балистите“ ја величаше УЧК, Џемо Хаса и...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА МИЗЕРНО ЧОВЕЧЕ: Сеуште е нејасно дали Zaevi е природно глуп или да?

Откако изутринава направл хаос на Бихаќка поради сознанието каква глупост направил, Zoran Zaevi на службите во LSDM итно побарал да бидат повикани ПР „експертите“ од Белград кои би требало да смислат стратегија да го исперат од глупоста која ја...

ДРУШТВОТО НА ZAEVI ГО КИНЕЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Балистите величењето на УЧК, го кинеле и Македонското знаме!

Zoran Zaevi вчера реши дека него и на LSDM не им прилега „патриотизмот“ и дека најдобар начин тој и LSDM да се откажат од соптвениот народ и да се додворат на албанскиот е присуството на трибините на натпревар на...

ZORAN ZAEVI КРЕНАЛ ПАНИКА НА БИХАЌКА: Итно свикани продавачите на магла од Србија!

Откако му пропаднаа сите замислени сценарија за дестабилизација на државата, откако неговите насилни револуции не му го кренаа рејтингот на СДСМ, а како повторно се доближува изборен процес, Зоран Заев како и секогаш кога ќе му загусти, на помош...

ДРУГАРИТЕ НА ZORAN ZAEVI ПРЕТЕПАЛЕ ПОЛИЦАЕЦ: Неколку полицајци повредени, еден потешко и украден полициски пиштол!

Специјалната единица ЕБР поради настанат неред кај Балистите се впушти во интервенција каде покрај повредените и претепани навивачи имаше и повредени полицајци. Еден полицаец кој бил облечен во цивил е тешко повреден, откако навивачите дознале што работи тој, почнале...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img