February 26, 2024, 6:21 pm

Социјални Мрежи

(Видео) Спасовски: Нашата борба со корупцијата е чин на вистински патриотизам

Денеска, одбележувајќи го Меѓународниот ден за борба против корупцијата, со донесен План за борба против корупција, кој обилува со мерки кои како институции веќе ги имплементираме, со Кабинет на Заменик на претседателот на Владата за борба против корупцијата, како...

Груевски: Нека е за многу години празникот на светителот Климент, нека вечно се слави во слободна и суверена Македонија

Поранешниот премиер на Република Македонија и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на социјалните мрежи упати честитка до македонскиот народ по повод празникот Свети Климент Охридски. Тој потсети на обемниот ангажман на владата која тој ја предводеше за афирмација...

Ристески за Мицкоски: Остана цврст на своите ставови, на својата визија, за да нè мотивира и да ни покаже дека не смееме да се...

Ја имав честа како Претседател на Изборната Комисија пред 4 години на Конгресoт во Валандово прв да го соопштам името на новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ проф.д-р Христијан Мицкоски.Ја презеде најголемата одговорност тогаш кога беше најтешко. Без страв започна...

Што да прави народот кога Западот станува анти-западен?

Можеби некој ќе ме нарече анти-западен, русофил, анти-нато или анти-еу, но јас сум пораснат со американски филмови со американски и англиски рок, панк и метал. Англиски имав петка на матура, македонски четворка. Руски знам само два три збора кои сум...

Груевски се огласи за сведoчeњето на Протуѓер, Јанкуловска и Чинговски

Поранешниот премиер претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на социјалните мрежи ги коментираше денешните сведочења на рочиштето за предметот „Плацeви на Водно“, како и медиумите кои тие сведочења ги пренесоа извадени од селективно, извадени од контекст. Груевски посочи дека обвинителството...

Наместо Бектеши и Ковачевски да бидат разрешени поради криење на состојбата во електростопанството, го менуваат директорот кој прв ја кажа вистината…

Наместо министерот Бектеши и директорот Ковачевски, да бидат веднаш разрешени од функциите, поради тоа што се обидуваат да ја сокријат состојбата во електростопанството, Заев се договара со Гаши да се смени директорот на МЕПСО, Куштрим Рамадани, зашто прв ја...

Трипуновски: Нова реколта стара песна

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил обвини дека повторно владата нема слух за тутунарите. -Нова реколта стара песна! КИЛО ТУТУН ДВЕ ПАШТЕТИ! Па дали некој од оваа влада во заминување мисли да го спречи колежот на тутунарите? Каде...

Во време на длабока и застpaшувачка kpиза, и продлабочување на сиpомаштијата, тие создаваат мегaломански влада

Ние сме политички идиоти, коментира професорката Билјана Ванковска, по договорот на Зоран Заев со Алтернатива и нивниот колач во владината коалиција, меѓу кој е и министер без ресор, ги поттикна и останатите партии да побараат слична зделка. Во време на...

Арсовска во посета на новиот Женски центар за поддршка на жртви на семејно насилство

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, го посети новоотворениот Женски центар за поддршка – Скопје на Националната мрежа против насилство врз жените и семејно насилство. Во овој Центар жените жртви на насилство ќе имаат можност за разговор со психолог, социјален работничк,...

Николоски во работна посета на Франција: Ќе побарам Македонија да отпочне преговори со ЕУ

Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски престојува во посета на Париз, Франција, каде ќе оствари бројни средби. Николоски вели дека како Претседател на групата за соработка на Македонијаи Франција ќе оствари средба со Силван Гиоге заменик директор за Европски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img