Арбен Таравари

Одбележан денот на Гостивар: Д-р Ферит Садику прогласен за почесен граѓанин

На пригодна свеченост под мотото „Гостивар на прво место“, синоќа во салата на Советот на Општина Гостивар беше одбележан општинскиот празник – 23 декември. Пред присутните, меѓу кои беа претседателот на државата Стево Пендаровски и поранешните градоначалници Енвер Зенку и...

Таравари: Тоне бродот на СДСМ, ќе потоне со новиот лидер

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари  во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека бродот на СДСМ тоне. Тој вели дека истиот ќе потоне со новиот лидер. „Во СДСМ има сериозни проблеми, внатре...

Таравари oбвини дека на пратеничка од Алијансата ѝ нуделе пари за да премине во власта, Заев демантиpa

Власта нема 61 пратеник, тврди градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари. Во интервју за Сител, Таравари рече дека групата на Алијанса е компактна иако е јавна тајна дека власта се шета наоколу со...

Таравари: И да влезе Алтернатива во Влада, тоа нема да биде одржливо, 2022-ра ќе има избори

На новинарско прашање за очекувањата од денешната најавена средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари одговори дека ќе ја почитуваат одлуката на Алтернатива,...

Таравари: Бродот кој што тоне сите го нaпyштаат, постојат шанси за ново парламентарно мнозинство

Јас мислам дека ќе има и ново мнозинство, постојат реални шанси да има ново мнозинство, најави Арбен Таравари градоначалник на општина Гостивар во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на Телевизија Телма. Таравари ги отфрли шпекулациите дека е можно пратеници...

Таравари: Од денес почнавме формални преговори за ново мнозинство, СДСМ тоне секој ден

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри дека од денеска започнале формални преговори за ново мнозинство. „Моменталното владино мнозинство има 62 пратеници, а опозицијата има 58. СДСМ тоне секој ден се повеќе и...

Таравари по победата: Од утре почнуваме преговори за формирање ново парламентарно мнозинство

Брутално победивме со над 5.000 гласови, а веќе од утре почнуваме преговори за формирање ново парламентарно мнозинство, рече кандидатот за градоначалник на Општина Гостивар од Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, кој вечерва прогласи победа. -Јас добив 18.000 гласови, а господинот...

Таравари: По сите изгледи ние победуваме и сме апсолутни фаворити

ТПо сите изгледи ние победуваме и сме апсолутни фаворити, изјави кандидатот за градоначалник на Општина Гостивар од коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива, Арбен Таравари. -Се надевам и очекувам денешниот ден да помине во фер и демократска атмосфера, без притисоци. Навечер очекувам...

Мицкоски во Гостивар на чaj co гpaдoнaчaлникoт Apбeн Тарвари – „дa ce oбeдинимe зa нoвaтa иднинa кoja дoaѓa нaбpзo“

На чај во Гостивар, со актуелниот и идниот градоначалник Арбен Таравари, заеднички, да се обединиме за новата иднина која доаѓа набрзо. #СоздадиНоваИднина, пишува во својата Фејсбук објава лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Средба Арсовска и Таравари: Брзи, ефикасни и квалитетни решенија за модерни градови

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, Данела Арсосвка и генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелниот градоначалник на Гостивар, д-р Арбен Таравари имаа кафе средба на која што заклучија дека за модерни градови потребни се квалитетни, ефикасни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img