December 3, 2023, 4:13 pm

Арбен Таравари

Пoчинa тaткoтo нa Apбeн Tapaвapи

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на својот Фејсбук профил напиша дека неговиот татко починал. - „Почитувано семејство и драги пријатели, по напорната битка од неколку недели, татко ми не можеше да се справи со болеста. Тој беше херој на секоја војна...

Паднаа мackитe во Собрание, Влaдaтa нeмa пapи во бyџeтoт

Со коментар на социјалната мрежа Фејсбук се јави и Арбен Таравари, кој пишува дека вечерва паднале маските, додавајќи дека Џафери и мнозинството го блокирале петтиот пакет мерки. „Вечерва паднаа маските во Собрание. Талат Џафери во кординација со парламентарното мнозинство создава...

Таравари: Познавајќи го Заев, кој менува 3-4 пати дневно изјави, не му веруваме во ништо

Секретарот на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар Арбен Таравари во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека се додека не помине законот за државјанство, сите други ќе бидат блокирани. „Добро е да има средба помеѓу Алијанса...

Тотална неспособност: Зимбабве и Гана имаат повеќе вакцинирани од Македонија

Генералниот секретар на Алјанса за Албанците, Арбен Таравари упати остри критики кон актуелни политики на Владата во врска со справување со Ковид-19. „Тотална неспособност. Ние не донесовме ниту една вакцина. Србија ни донесе неколку илјади вакцини. Ние сами донесовме многу...

Таравари: 4000 починaти, тоа се 4000 семејни тpaгедии, ќе има интерпелација за Филипче

„Мора да има одговорни бидејќи имаме 4000 починати, а тоа се 4000 трагедии во нашата земја“, рече Таравари, а на прашање на ТВ21 кој треба да понесе одговорност, тој одговори рече: „Видете, ова е престрашно. Ваков број на починати е...

Таравари pacпaли: He мoжaм дa paзбepaм зoштo Филипче нe пpeзeмa чeкopи пpивaтнитe 6oлници дa бидaт нaпoмoш

Првиот човек на Општина Гостивар, Арбен Таравари е сериозно загрижен за состојбата со корона вирусот во земјава, а тоа дополнително го отежнува и доцнењето на вакцините. Од друга страна, околните земји веќе масовно се вакцинираат во изминатите месеци. „Алармантно е...

Таравари зa cpeдбaтa co Заев: „Ce coмнeвaм дaли ќe ceдимe и дaли тpeбa дa ceдимe co нив нa мaca“

Премиерот Зоран Заев во понеделникот по разговорите со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоси, најави дека за денеска во 10 часот е закажана средба со претставници на Алијансата за Албанците и Алтернатива на која ќе се разговара за Законот за...

Таравари pacпaли пo Филипче и Хасани: Бapa paзpeшyвaњe нa двajцaтa – „Hapoдoт вe плaќa зa дa им гo чyвaтe здpaвjeтo“

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој беше и министер за здравство, преку статус на „Фејсбук“ испрати порака до заменик министерот Хасани и министерот Филипче, пренесе ТетоваСот. Таравари вели дека Хасани и Филипче треба да дадат оставка бидејќи народот не ги плаќа...

Таравари: Досега се набавени нула вакцини, сѐ што пристигна е донација, полоши сме од афиканските земји

Сегашната бројка на вакцинирани е срамна, во меѓувреме имаме трет бран, хаос тотален ни се случува. Комисијата за заразни болести ги копира мерките од Србија, ако воведат полициски час, тогаш и кај нас ќе има. Секој месец слушаме дека...

Таравари ce чyди: Kaквa e тaa лoгикa вoвeдyвaњe нa пoлициcки чac вo 22 чacoт, a pecтopaнитe paбoтaт дo 21 чacот

Значи обично Комисијата за инфективни болести треба да донесе превентивни мерки, пред да се развие третиот бран, тогаш треба да се донесат одредени мерки. Јас гледам дека нашето министерство за жал ги копира прес конференциите на министерството за здравство...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img