February 29, 2024, 11:25 pm

Арбен Таравари

(Видео) Таравари: Само неодговорни и несериозни луѓе се однесуваат комотно во сериозна ситуација

Во денешното јубилејно издание на „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс гостуваше генералниот секретар на Алијанса за Албанците и градоначалник на општина Гостивар, Арбен Таравари. Со домаќинот Александар Митовски зборуваа за состојбата во здравството и несериозниот пристап на власта...

(Видео) Таравари: Ние со 3 општини направивме, повеќе отколку ДУИ во своите 10 општини

Во денешното јубилејно издание на „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс гостуваше генералниот секретар на Алијанса за Албанците и градоначалник на општина Гостивар, Арбен Таравари. Со домаќинот Александар Митовски зборуваа состојбата во здравството во Македонија. Таравари потсети дека како релативно...

Таравари: Владата четири години функционира како раштимaн оркестар

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари вечерва во „Топ Тема“ на Телма телевизија, во врска со законот за попис кој валдеачкото мнозинство го донесе, истакна дека Владата функционира како раштиман оркестар Нашата партија го поддржа законот за попис, но амандманите не...

Таравари e cкeптичeн: “Македонија тeшko дeкa ќe зaпoчнe co вakцинaциja пpeд мaj или jyни”

Опозициските партии во Македонија велат дека доцнењето во процесот на снабдување со вакцини ја покажува неспособноста на владините преставници. -Сметам дека ние како држава заглавивме во договорите направени со компаниите што произведуваат вакцини, а исто така и во врска со...

Тарвари: Села e здpaвcтвeнo вo peд и дeнecкa или yтpe ce вpaќa дoмa

Почитувани новинари и граѓани! Во текот на вчерашниот ден, претседателот на нашата партија, г-дин Зијадин Села, имаше болки во градите што беше причина да биде примен во Универзитетската клиника за кардиологија во Скопје. По прегледите, се востановило дека е во добра...

Таравари позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Гостивар, а поранешен министер за здравство, Арбен Таравари на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирусот.  „Почитувани пријатели и колеги, штотуку го добив резултатот од тестот и се покажа дека сум заразен со вирусот Ковид-19. Мојата информација...

Арбен Таравари позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен на коронавирус. – Штотуку го добив резултатот од тестот и се покажа дека сум заразен со Ковид-19. Мојата информација има за цел да помогне во епидемиолошката...

Таравари: Нови парламентарни избори заедно со локалните, Мицкоски ни се извини за 27 април

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека можно е да има коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алтернатива, и дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, јавно се извинил за 27 април, и...

Таравари: Ако оваа Влада нема капацитет решението може да се бара во техничка влада

Арбен Таравари во своето гостување во ТВ21 зборуваше за блokaдата од страна на Бугарија на отпочнувањето на преговори за влез во Европската унија. Таравари посочи дека ова е шести пат Македонија да не добие датум за преговори после фотографилата...

Овој е шести пат после фотографијата во авионот каде се славеше добивањето датум, да не се добие датум за преговори

Арбен Таравари во своето гостување во ТВ21 зборуваше за блokaдата од страна на Бугарија на отпочнувањето на преговори за влез во Европската унија. Таравари посочи дека ова е шести пат Македонија да не добие датум за преговори после фотографилата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img