February 29, 2024, 10:18 pm

несреќа

Несреќа во Егејското Море – најмалку четворица мигранти ги загубија животите и околу 90 чекаат да бидат спасени откако им потона чамецот..

Најмалку четири лица загинаа и околу 90 чекаат да бидат спасени откако потона чамец со мигранти во Егејското море, северно од грчкиот остров Антикитира, јави дописничката на МИА од Атина. Според грчките медиуми несреќата се случила вчера, а мигрантите преку...

Денеска во 11 часот ќе бидат преземени материјалите за автобуската несреќа

Заменикот окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство Перник, Бисер Јорданов Михајлов и истражителот во Националната истражна служба на Република Бугарија, Младен Христов Петров денеска од јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески ќе ги преземат материјалите поврзани со...

Уапсено едно лице во Софија – објавувал коментари на Фејсбук поврзани со несреќата

Дваесет и четиригодишен маж е уапсен во Софија поради коментари за трагедијата на автопатот Струма на Фејсбук, се вели во официјалното соопштение од бугарското  МВР. Младиот човек бил приведен на територијата на Софија од полициските службеници по добиен сигнал. Според...

Бугарска новинарка: Горивото било купено поевтино во Турција, втор возач немало, а за толкав пат морало да има

Сите загинати во несреќата биле на средна врата во обид за спас, немало ниту еден на седиштата- објаснува новинарката Патриција Кирова од Бугарија за ТВ21 и за неофицијалните причините според тамошните власти за несреќата за кои денеска пишуваат денеска...

Автобусот на „Беса Транс“ не е во базата на податоци на Министерството за транспорт

Според извори на Дојче веле во Министерството за транспорт и врски, автобусот кој изгоре на автопатот во Бугарија и со себе во смрт однесе 45 патници, воопшто не е пријавен кај надлежните во земјава. Автобусот на „Беса Транс“ во кој...

После два месеци – нови искази: Повеќе од 10 луѓе проговореа за страшната несреќа во модуларната болница во Тетово

Преходната недела, повеќе од 10 лица своеволно се јавиле во тетовското обвинителство за да дадат исказ во однос на тоа што точно се случило вечерта во Тетово, кога избувна пожар во модуларната болница, пренесува „Алсат“. Оваа информација, била потврдена од...

Hoви yжacни дeтaли зa трaгeдиjaтa вo Тетово – еве како мeдицинcкиoт пepcoнал ce oбидeл да го изгacнe пoжapoт

Со ќебе и вода медицинскиот персонал се обидел да го изгасне пожарот кој избувна во тетовската модуларна болница, што ги потврдува и првичните неофицијални информации дека во објектот немало противпожарен апарат. Начинот на кој се обиделе да се справат...

(Видео) Камера од автомобил посведочи за авионската нeсрeќа во која зaгинa познaтиот милијардер

Камера во автомобил го забележала моментот на падот на авионот во Милано, во кој загинале осум патници, меѓу кои и познатиот романски милијардер. На снимката, која ја објавил "Corriere della Serra", а ја пренесува "Daily Mail", се гледа како црна...

Пoчинал на лице место: Hacтрада 73 годишен градежен работник од Cкопје откако пaднaл од кров од куќа

На 02.10.2021 околу 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Ајватовци додека Ѓ.С.(73) од Скопје извршувал градежни работи на кров од куќа во с.Ајватовци сопственост на М.С.(72) паднал од кровот, при што починал на лице место. Од итна...

(Видео+фото) Автобус влета во детско игралиште во Србија, повpeдени неколку деца

Неколку луѓе, меѓу кои и четири деца, се повредени кога градски автобус на линијата 45 влета во детско игралиште во Земун. Автобусот на линијата 45 на приватниот превозник загуби контрола и влета во детското игралиште во улицата Краишка на бројот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img