повредени лица

Три лица повредени во сообраќајка кај село Лешок – ова се деталите

На 26.11.2021 во 17:20 часот на крстосница од регионален пат Тетово- с.Јажинце со регионален пат с.Лешок Шемшово, во с.Лешок се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(34) од с.Желино, и патничко...

Две лица повредени откако се запали стан во Кисела Вода – ова се првичните информации

Изби пожар во стан во населбата Кисела Вода. Извори на ММС велат дека гори стан на улица „Антон Попов“, а во него во моментот на пожарот биле две лица, кои се повредени и се пренесуваат во Клиниката „Мајка Тереза“. Според очевидци како...

Нападите не престануваат: Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Вчера во 09.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.Т.(70) од Скопје пријавил дека на ул.„Франц Розман“ бил каснат од куче скитник. Исто така вчера во 11.15 часот во Полициската станица Центар, М.Ѓ.(30) од Скопје пријавил дека на кеј „Димитар Влахов“...

Автомобил излетал од пат – возачот и сопатник се здобиле со повреди

На 22.11.2021 во 07.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат во с.Добарце, тетовско, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.С.(54) од с.Добарце, излетало од патот. -Во несреќата возачот се здобил со тешки...

Четири лица повредени во сообраќајката на автопатот Скопје-Куманово

Четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15 часот се случила на автопатот Скопје – Куманово, спроти насeлба Хиподром. Во сообраќајна несреќа учествувале „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувана од Е.Т.(41) од...

Донација од АВМУ за починатите и повредените во автобуската несреќа во Бугаријa

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги одлучи да додели финансиска помош за македонските државјани кои загинаа, како и за оние кои се повредени во автобуската несреќа што се случи во Република Бугарија. -Донацијата е во висина од 60.000 денари...

МВР со детали за железничката несреќа во која повредени се две лица

На 22.11.2021 во 08.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на премин преку железничка пруга кај ул.„Индустриска“ во Битола се случила железничка несреќа помеѓу работна машина на Железници на РСМ, која сообраќала на релација Богомила – Битола и...

Седумнаесетгодишно девојче и шест возрасни лица се хоспитализирани во Софија

Во болницата Пирогов во Софија по несреќата со автобусот на автопатот Струма се примени 17-годишно девојче и шест возрасни лица, изјави за БТА д-р Маја Аргирова од Клиниката за изгореници при медицинската установа. Нема опасност по нивните животи. Девојчето и...

(Видео) Светот забега: Со автомобил влета во толпа народ на парада – најмалку пет лица ги загубија животите и над се 20 повредени

Славеничка божиќна парада во градот Ваукеша, во американската сојузна држава Висконсин, синоќа за миг се претвори во сцена на ужас откако возач на теренски автомобил со голема бризина влета во толпа, при што има најмалку 5 загинати и повеќе...

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Тетово, неколку лица завршија во болница

На 20.11.2021 во 13.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Скопје–Тетово, во атар на с.Семениште, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Н.И.(44) од с.Глумово, скопско и патничко возило „смарт“, управувано од О.А.(23) од с.Буковиќ,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img