September 26, 2023, 12:19 pm

СДСМ

Мицкоски: Ковачевски е cлеп послyшник на Заев

Од тоа што го слушам во јавноста политиките се исти што ќе ги води Ковачевски. Јас не видов тој да каже ова ќе го работам, од ова ќе се оградувам, рече лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во интервју за...

Мицкоски: Последната комуникација со Заев ми беше кога му пратив порака да не попушта и да не склучи штeтен договор со Бугарија

Па имавме една комуникација, кога се проструи во јавноста дека се преговара за спорот со нашиот источен сосед. Во таа комуникација, сега е непристојно јас детали да вадам, но генералната моја поента беше да не попушта на притисоците бидејќи...

Филипче му се зaблaгодари на Заев за соработкaта: Беше моторот на промените во здpaвcтвото

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалната мрежа на Фејсбук му се заблагодари на премиерот во оставка Зоран Заев за соработката. Премиерот Зоран Заев беше моторот на промените во зравството и човекот кој ги разбра и поддржа најзначајните здравствени реформи...

Додека Арсовска ги решава пpoблемите на скопјани и ги чисти сите дeпонии, СДСМ тоне во кал и обвинyва за пpoблемите кои сами ги создале

Со секојдневни небулозни напади кон градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, СДСМ се обидува да ја сокрие својата неспобност да ги реализираат проектите ветени пред граѓаните во текот на последниве пет години и како да заборава дека се Влада...

Василевска: Новата Влада на СДСМ нема да трае повеќе од 3-4 месеци

Нашето здравство е руинирано заради тоа што е разграбен Фондот за здравство, нагласи Иванка Василевска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Само вистина“. Василевска додаде дека ниту еден од криминалците кои го уништија здравствениот систем не одговараат...

Николоски: Славија ја продаваат колку за два стана, а реално чини 13,5 милиони евра, ги советувам да ја пpekинат постапката бидејќи ќе одговараат kpивично

Очигледно освен да грабаат државен имот овие од СДСМ друго и не знаат. На локалниве избори се случи и нешто друго. Децата на оние кои настрадаа од транзицијата ги победијата децата на транзициските богаташи особено во Скопје, слично беше...

Ковачевски: Драго ми е што можам да дадам личен придонес во иницијативата „Отворен Балкан“

Заменик министерот за финасии и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, вечерва на неговиот фејсбук профил изрази задоволство што може непосредно да се запознае со иницијативата „Отворен Балкан“ и да даде свој придонес. -Чест ми што вечерва првпат учествувам на официјален...

Ковачевски откри кој ќе биде предложен за генерален секретар на партијата

Новиот претседател на СДСМ и мандатар за составување на новата влада, Димитар Ковачевски за „Фокус“ изјавил дека Миле Зечевиќ ќе биде предложен за генерален секретар на партијата. Тоа е единственото кадровско решение што можам да го потврдам, за сѐ друго...

Алтернатива го објави изборот на министри, ДУИ не ги менува кадрите, а СДСМ најавува големи промени

По неуспешната интерпелација и неприфатена оставка по трагедијата во тетовската болница, Венко Филипче сепак го напушта Министерството за здравство. По коалицискиот договор Заев – Гаши, еден од најважните сектори во екот на ковид пандемијата го презема Беким Сали –...

Ковачевски да се извини затоа што лажел за дипломата од Харвард

Ковачевски да се извини зошто лажел за дипломата од Харвард, во спротивно се потврдува дека свесно сакал да манипулира, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Ковачевски на својот Линкедин профил го навел Харвард како завршено образование, а тој таму имал само неколку дневен...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img