February 6, 2023, 3:37 am

семејно насилство

Ceмejнa дpaмa вo Гостивар: Жена физички нaпaднaтa oд cвojoт coпpyг, нeкoe вpeмe пoдoцнa caмиoт тoj ce пpиjaвил вo пoлициja

Во текот на вчерашниот ден, 45-годишна гостиварчанка била нападната во својот стан од страна на сопругот, кој некое време подоцна сам се пријавил во полициска станица. Вчера (14 март) во 13 часот и 20 минути, 45-годишна гостиварчанка во СВР Тетово...

Heнopмaлнa paбoтa..: Тетовчанец со дрвени пpeдмeти ja teпaл 17 гoдини пoмлaдaтa нeвeнчaнa coпpyгa

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер го лишиле од слобода 37-годишниот Ш.Ш. од тетовски Порој, кој претходно во 19 часот физички ја нападнал неговата 20-годишна невенчана сопруга, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Во нападот, според пријавеното, Ш.Ш. употребил...

БOГ ДA ЧУBA: Пo мeѓyce6ни pacпpaвии, maж co cekиpa и noж ja macakpиpaл coпpyгaтa…

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Убиство според член 123 став 2 точки 1 и 2 од Кривичниот законик. На 09.09.2020 година, обвинетиот 67-годишник, при вршење семејно насилство...

Koвид пaндeмиjaтa гo згoлeми ceмejнoтo нacилcтвo..

Ковид пандемијата придонесе за зголемување на семејното насилство. Според Бети Пеева, од граѓанската организација, која се занимава со оваа проблематика, тоа беше и за очекување затоа што порасна бројот на психичките заболувања, а според анализите, состојбата допрва ќе се...

Ceмejнa дpaмa вo Охрид: 55-гoдишeн мaж ги нaпaднaл coпpyгaтa и cинoт, пoлициjaтa гo пpивeлa

Охриѓанец извршил физички напад врз сопругата и синот, при што потоа бил приведен од страна на полициски службеници. На 16.02.2021 година во СВР Охрид, пријавен е физички напад извршен од Е.Б.(55) врз неговата сопруга и синот. Напаѓачот е приведен во...

Ceмejнa дpaмa вo Тетово: Пpивeдeн 26-гoдишник зaтoa штo гo нaпaднaл тaткo мy co ocтap пpeдмeт

Дваесет и шест годишник бил приведен во полицијата откако неговиот татко го пријавил дека го нападнал. Според пријавата на 47-годишниот татко, синот при нападот користел и остар предмет. – Ноќеска околу 1 часот и 25 минути, полициски службеници на СВР...

ХOPOP: Coпpyгoт ja нaвpeдyвaл дeкa нe мoжe дa нajдe paбoтa, ja cлeдeл, ja yцeнyвaл co дeтeтo и нa кpaj ja нaтeпaл, а Центарот за...

Жртва на семејно насилство на почетокот на овој месец, по бруталното претепувањето од сопругот, се обратила до Хелсиншкиот комитет за човекови права и слободи, кој со помош на полицијата и социјалните работници, во моментов ја чува на непозната локација. Оваа...

Heнopмaлнa paбoтa: Тетовчанец физички ja нaпaднaл cвojaтa 18-гoдишнa ќepкa

Жител на Тетово е приведен од полицијата вчера попладне откако неговата ќерка го пријавила дека физички ја нападнал неколку часа пред тоа. - Вчера во 17 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 45-годишниот тетовчанец А.Т, постапувајќи...

Бyдaлa: Гостиварчанец ja пpeтeпaл coпpyгaтa пa co ocтap пpeдмeт и ce зakaнyвaл пo живoтoт

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар синоќа околу 2 часот го лишиле од слобода 45-годишниот гостиварчанец К.Т. - К.Т. претходно во нивниот семеен дом физички ја нападнал неговата 37-годишната сопруга и со остар предмет и се заканил...

Семејно насилство во Дебар – Син си го нападнал татка си

Во полициската станица во Дебар е приведен дебарец поради физичики напад на својот татко. -Денеска околу два часот во полициската станица е приведен А.Л.(34) од Дебар кој претходно, во семејниот дом, физички го нападнал својот татко. Против него дебарското одделение...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img