February 23, 2024, 11:05 am

физички напад

Ненормална работа…: Ја тепал и силувал малолетната невенчана сопруга на братучед

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Силување од член 186 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. -Обвинетиот 31-годишен жител на Гостивар,...

Приведен 44-годишен маж од Велес: Претепал жена во нејзиниот двор…

Вчера во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Е.Р.(44) од Велес, затоа што околу 16.40 часот физички нападнал 38-годишна жена од Велес во нејзиниот двор. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна...

Три лица со тврд предмет нападнале таксист во Скопје – ова се деталите

Таксист на подрачјето на Центар во Скопје, бил нападнат со тврд предмет од три лица додека извршувал работни задачи, информира МВР. Според полицијата во 03.30 часот во СВР Скопје А.П.(32) од Скопје пријавил дека околу 00.30 часот додека извршувал работни...

Претепани полицајци во Кичево – две лица приведени

Во ОВР – Кичево денеска се лишени од слобода А.М.(38) и П.М.(38) двајцата од кичевското село Лазоровци. Тие на улицата „11-ти Септември“ во Кичево, најнапред вербално, а потоа и физички нападнале полициски службеници кои вршеле службени дејства. – Двајцата се приведени...

Приведен кичевчанец – ја натепал невенчаната сопруга

На 03.12.2021 година во полициска станица во Кичево е приведен Б.К.(42), бидејќи во 23.20 часот, во куќниот двор во Кичево, физички ја нападнал неговата 32-годишна невенчана сопруга. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Страшна работа…: 30-годишен велешанец си ја истепал својата сопруга

На 28.11.2021 год. во СВР Велес Р.С.(30) од Велес пријавила дека околу 12.00 часот во куќа на ул.„8-ма Велешка бригада“, каде живее со невенчаниот сопруг А.В.(30) по претходна расправија била физички нападната од него, информираат надлежните власти. А.В. е лишен...

Мало девојче нападнато со тврд предмет во Аеродром

На 24.11.2021 во 19:05 часот во СВР Скопје, Б.В.(28) од Пробиштип пријавила дека околу 18:50 часот пред зграда на подрачјето на Аеродром, нејзината малолетна ќерка била физички нападната со тврд предмет од М.Ф.(24). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Средношколка нападната од соученички

Седумнаесетгодишна тетовка вчера (24 ноември) во 14 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавила дека во ходник на средно училиште каде учела физички била нападната од две други соученички, а поради претходни меѓусебни недоразбирања, информираат од СВР Тетово. Се...

Затвореник од Идризово нападнал чувар откако претходно му нашол дрога

28 годишен затвореник нападнал затворски чувар, откако тој претходно му нашол дрога. -Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, Д.Ѓ.(34) од с.Зелениково, скопско, пријавил дека околу 10.10 часот во Казнено-поправната установа Идризово, додека бил на работното место, кај осуденикот А.Д.(28)...

Хорор: Шест лица претепале цело семејство во Скопје и му ја демолирале куќата

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против шест лица – петмина мажи и една жена, за кривично дело – Насилство од член 386 став 6 во врска со став 3 и став 1 од Кривичниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img