СОЧЕН БАКНЕЖ: Брена и Бобо разменуваа нежности во кафеана

На роденденот на Александра Пријовиќ присуствуваа и Лепа Брена и Боба Живојиновиќ кои успеаа да ја засенат славеничката. Брена ги изненади присутните кога на роденденската забава го испеа хитот на Силвана Арменулиќ, „Зошто да ја криеме љубовта“. За време на...

КАКВО ЕКСПРЕСНО РЕАГИРАЊЕ: Разделени восочните Бред и Анџелина во Лондон

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти денеска дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува. -Реагиравме брзо на вчерашните вести за разделувањето на Анџелина Џоли...

БРЕД ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ: Анџелина предизвика пекол, ќе се борам за децата!

Бред Пит ја предупреди Анџелина Џоли дека ќе се бори за заедничко старателство над децата. Тој наводно е лут поради барањето за развод кое смета дека ќе им наштети на децата, и нема намера да и го препушти старателството...

АДВОКАТОТ ПОТВРДИЛ: Анџелина Џоли ги поднела документите за развод од Бред Пит

Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит по голема кавга околу децата, дознава порталот TMZ. Овие вести ги потврдил и адвокатот на актерката, пренесува BBC.   Адвокатот Роберт Офер рекол дека актерката во понеделникот побарала развод, додавајќи дека одлуката...

САЊА ЗАМЕНЕТА СО САЊА: Ова е новата водителка на „Ѕвездите на Гранд“

Името е исто, но не и водителката. На местото на Сања Кужет која го напушти шоуто поради бременоста, ќе се најде водителката Сања Чулибрк. Таа е водителка на емисијата „Десетка“ која се емитува на „Гранд“. Новата Сања и водителот Војо...

ШОК ЗА КАРЛЕУША: Британски медиум ја претстави како руска пин-ап девојка!

Откако светски се прослави по копирањето на изгледот со Ким Кардашиан, овојпат еден британски медиум реши да ја претстави во поинакво светло. Јелена Карлеуша има нов проблем. Таа пред неколку денови на социјалната мрежа Фејсбук објави наслов од британскиот „The...

ГИ ПРЕКИНА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Еве што кажа Марија Шерифовиќ за напуштањето на „Ѕвездите на Гранд“

Долго време се шпекулираше дали Марија Шерифовиќ ќе биде во жирито од новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“. Бидејќи Шабан и Зорица преминаа во „Пинковите Ѕвезди“, а Сања Кужет остана бремена и нема да ја води новата сезона, многумина...

ГО НАПУШТИ ЖИРИТО: Шабан Шаулиќ откри зошто премина во „Пинкови ѕвезди“  

По Драгана Мирковиќ и Зорица Брунцлик жирито на „Пинкови ѕвезди“ сега се приклучува и Шабан Шаулиќ.   Кралот на фолкот донел одлука да го напушти местото претседател на жирито кое три години го имаше во „Ѕвездите на Гранд“ по разговорот со...

Цеца повторно се мажи? Што сакаше да порача фолк ѕвездата со ова видео?!

Цеца објави видео со кое го привлече вниманието на јавноста, особено нејзините обожаватели. Фолк ѕвездата на видеото кое го постави на Инстаграм имаше бел и бидермаер, кој го направи користејќи ја апликацијата PhotoGrid. Дали со оваа снимка наговестува дека ќе...

НОВАК ОДГОВОРИ НА ГЛАСИНИТЕ: Ќе поднесе тужба до медиумот кој прв објавил за неговото наводно неверство

Откако веќе неколку дена сите светски медиуми ја пренесоа веста за разводот на Јелена и Новак Ѓоковиќ кои ги објави „Газета дело спорт“, Србинот изјави дека таквите тврдења се невистинити. Со овој демант пропаднаа во вода гласините дека тој ја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img